Наші смаки покращуються. З розвитком технологій та індустрії виробництва алкогольних напоїв для споживача відкривається необмежений вибір на будь-який смак та гаманець. Ми стаємо гурманами — те, що куштували ще вчора, сьогодні вже не задовольняє наші рецептори. Україна впевнено стала на шлях крафтового пивоваріння, а на полицях та в меню винних барів все частіше можна помітити вина з позначкою «Біодинамічні». Коктейль-бари зажили слави на міжнародному рівні, а кількість фестивалів, де головна дійова особа алкоголь — вражає! То як не загубитися в цьому калейдоскопі смаків, що обрати для себе та як зробити це правильно? Де шукати якісний алкоголь і що таке, власне, якісний алкоголь? Ми підібрали для вас найцікавіші видання українського книжкового ринку, з яких ви дізнаєтесь багато нового про алкоголь, його історію та сьогодення.
Читво з «бульбашками»: Книжки про алкоголь
блог Якабу, Оленка Головіна, 27.02.2020У цій книжці йдеться не лише про алкоголь. Німецький історик Вольфґанґ Шивельбуш присвятив книгу найсуперечливішим продуктам, які завоювали прихильність людей протягом багатьох століть, ставали причинами військових експансій, розвивали торгівлю, відкривали нові континенти та країни, були розмінною монетою в суперечках, створювали нову культуру споживання та просто давали можливість насолодитись їхнім смаком. Продукти-стовпи, що свого часу перевернули світ смаків — спеції, кава, чай, тютюн, шоколад та алкоголь.
Отже, що таке алкоголь для звичайного робітничого класу, військових та знаті, як сильно впливав цей трунок на життя людей, чому дехто вважав його ліками від жорсткої буденності і чому саме горілка посіла перше місце серед найуживаніших напоїв та набула статусу соціальної катастрофи страхітливих розмірів, якого досі не позбулась, зайнявши місце таких популярних напоїв того часу, як пиво та вино.
Окремий розділ автор присвятив ритуалам, які стали невід’ємною частиною пиття, розвитку культури питних закладів та еволюції шинквасу.
«Хто заходить до кнайпи (пивниці), той потрапляє в інший світ. Абстрактний принцип обміну тут почасти втрачає силу».
Справжній історичний екскурс у світ алкоголю, звичаїв, вірувань, традицій та міфів. Автор дослідив сотні джерел і представив на розсуд читачів ґрунтовний, але легкий та ненав’язливий опис людських стосунків та алкоголю.
Книга розділена на 10 розділів, які називаються чарками. Так ми дізнаємося, як і звідки народився алкоголь, як він довгий час заміняв воду і чому його вживання вважалося престижним. Яку роль відіграв алкоголь у створенні шедеврів світового мистецтва. Які боги були ще тими п’яничками і чому саке має таку назву. Чому ми «проставляємося» за причини та без, а весілля зазвичай не обходиться без великої кількості пляшок на столах, та багато інших цікавих, несподіваних та захоплюючих фактів про зеленого змія.
Ох, ну і звичайно, як правильно пити, щоб зранку не було боляче і соромно.