10 найкращих українських книжок 2019 року за версією Радіо МАКСИМУМ

Книжки цього огляду – це не лише майже весь жанровий спектр сучасної української літератури, але й просто захопливе чтиво, варте вашої уваги. Імена авторів – відомі та знакові, а деякі твори вже отримали престижні премії.

Склали для вас рейтинг найкращих книг 2019 року. Читайте українське!

"Слово свого роду", Євгенія Кононенко

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019)

Фото: Читомо - фото 374956
Фото: Читомо

У цій збірці есе на "родинну" тему авторка, відома своїми гостросоціальними текстами, вибудовує стосунки з власним минулим. І не завжди родичі, які його населяли, були відомими, публічними чи видатними особами, оскільки для оповідачки важливіше те, який вплив вони мали на її становлення і як людини, і як письменниці.

І тому хоч іноді оповідки видаються тривіальними, але завжди глибокими і психологічно виваженими, бо авторка звикла докопуватися до істини у всіх питаннях, хоч про жіночі бретельки, хоч про українську мову. "Я – за розмови, які наближаються до рівня написання текстів, – звіряється авторка. – Бо варті витраченого часу лише ті розмови, які бодай на йоту наближають співрозмовників до істини. Можливо, не до великої універсальної істини. Але до істини мого та його чи її життя".

МАКСИМУМ FM, Ігор Бондар-Терещенко, 22.12.2019