Критик рекомендує: 5 нових книг жіночої прози

Євгенія Кононенко. Празька химера. - Л .: Видавництво Анетта Антоненко, 2019

Автор цієї книги завжди дивувала незвичайним поглядом на цілком звичайні речі, коли таємне (мрії, надії, бажання) ставало явним - в сім'ї, на роботі, в суспільстві, і плюс на мінус завжди давав "чорнуху" в житті. Ось і на цей раз в збірнику малої прози "Празька химера" нам розповідають історії психологічної химерної реальності, якої не існує, але навіть назви оповідань разюче різняться між собою, як ніби інші полюса нашого з вами буття.

"Зустріч в Сан-Франциско" і "Гостинка на Борщагівці", "Арчибальд і Патриція" і"Чоловік і жінка на дні міста", "Лілове плаття" і " гадючник" . З іншого боку, автор зауважує, що "три-Же цієї книги: ЖИТТЯ, ЖИТЛО, ЖІНКА. Життя не в широкому, філософському, метафізічному СЕНСІ: я живу, я існую, я жива, я не мертва. А у вужчий: я живу в трікімнатній квартирі. Або живу у власному домі. у світі є безліч безхатченків, и смороду кож живуть " . І так виходить, що у вічному пошуку будинку перебувають майже всі герої цього незвичайного збірника. Іноді шукають його навіть не для себе, для інших, які не менш важливі для такої"спорідненої" філософії.

Наприклад, в програмної новелі під назвою "Празька химера" , де героїня англійською питає в місті Кафки про ту чи іншу вулицю або сквер, про які мова в книзі, а їй всюди відповідають російською. "А чи є в цьом городе чехи?" подумала Марічка, походивши по Празі кілька годин. Коли їх возили по місту в автобусі, це не так Було відчутно, а тепер вона Вже не могла зрозуміті: чи Прага чеське місто, чи російське? "

празька химера

Хочу, Ігор Бондар-Терещенко, 20.02.2019