ЗАПИСКИ ДЛЯ МОЛОДІ — 5 ЗНАКОВИХ ПЕРЕКЛАДІВ ВЕСНИ

КЛАРІСЕ ЛІСПЕКТОР. ЗАПИСКИ ДЛЯ МОЛОДІ: ПРО НАПИСАНЕ І ПЕРЕЖИТЕ. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019 рік
Авторка цієї книжки, яку переклала Наталія Пнюшкова — видатна бразильська письменниця українського походження Кларісе Ліспектор, про яку казали, що вона виглядає, як Марлен Дітріх, а пише, як Вірджинія Вульф. Утім, як вона стала справжньою зіркою в літературі та житті — про це ми можемо дізнатися саме тепер, з перших, як-то кажуть, рук і авторського голосу.
 
У своїй збірці коротких есе — роздумів про життя і письменництво — авторка згадує свій шлях літератора, наводить приклади творчої праці, розповідає про власний досвід, ділиться порадами і дає справжній майстер-клас із створення художніх текстів. І завжди при цьому залишається оригінальною, непередбачуваною, цікавою — справжнім майстром слова з незвичним поглядом на буденні, здавалося б, речі.
"Іноді у мене виникає враження, що я пишу просто з надмірної цікавості, — звіряється вона. — І що в цьому процесі на мене чекають найнесподіваніші сюрпризи. І під час писання я часто починаю усвідомлювати речі, про які несвідомо я раніше не здогадувалася, що знала їх". Загалом ця незвична книжка може стати своєрідним посібником для тих, хто прагне писати й стати письменником.  

TCH, Ігор Бондар-Терещенко, 10.04.2019