Смаки раю: 5 книг про насолоду життям

Загальновідомо, якщо людина дійсно щаслива, вона немовби випромінює світло. Але як цього досягти, особливо холодної зими? У всіх книжках цього огляду даються чіткі рецепти залежно від того, яку саме з райських насолод бажано отримати в подарунок на Новий рік.


Вольфґанґ Шивельбуш. Смаки раю: Соціяльна історія прянощів, збудників та дурманів. - Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2017

З відкритих джерел

У своїй книжці, яка обов’язково знадобиться у мандрах, відомий німецький дослідник застосовує підхід, який ґрунтується на історії європейської цивілізації. Таким чином, автор "Смаків раю", звертаючись до історії непомітних уже сьогодні речей, створює опорні точки для нашої уяви, дозволяючи зануритися в людський світ, яким він був задовго до того, як став для нас звичним. Наприклад, перець, чай, кава, тютюн - яке було їхнє місце в житті людини протягом століть, починаючи з епохи Середньовіччя до нашого сьогодення? Історія завезення, перші кав'ярні часів реформації, будуари іспанської аристократії – цими епізодами повняться розділи, що інтригують уже самими назвами: "Кава і протестантська етика", "Еволюція паління: люлька, сигара, сигарета", "Опій, пролетаріат і поезія", не кажучи вже про рецепти, зроблені на підставі аналізу літератури й мистецтва. Так, аналізуючи картину середньовічного художника, автор розповідає історію про те, що і як їли тієї епохи. Зокрема, пивний суп, до того як картопля увійшла до європейського раціону, був основною щоденною стравою. І таких історій у цій книжці – на кожні "прянощі, збудники, дурмани".

112 TV, Ігор Бондар-Терещенко, 13.12.2017