5 КНИЖОК НОН-ФІКШН, ЯКІ ВАРТО ПРИДБАТИ НА ФОРУМІ ВИДАВЦІВ-2018

Це світові бестселери, гідні того, щоб поповнити домашню бібліотеку.

На цьогорічному 25-му Форумі видавців, який відбудеться 19-23 вересня у Львові, як і зазвичай, презентуватиметься багато книжок. Утім, деякі з них заслуговують на окрему увагу, а також на те, щоб гідно поповнити наші домашні бібліотеки. Зокрема, нові видання нон-фікшн — це насамперед світові бестселери, які допоможуть порозумітися і з сучасним життям та його технологіями, і зазирнути у майбутнє, і не забути про минулі досягнення людства. 

ВОЛЬФҐАНҐ ШИВЕЛЬБУШ. РЕЧІ І ЛЮДИ. — К: НІКА-ЦЕНТР; Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Книжки нон-фікшн, Форум видавців-2018, для блогів_3
Даремно ми вважали, що історія наших стосунків зі світом споживання, речей і взагалі міщанським побутом високого градусу завершилася легкокрилою казкою Жана Бодріяра. Своєрідною реплікою на "Суспільство споживання" французького Мікі Мауса філософії (постмодернізму) сприймається ця книжка найоригінальнішого історика нашого часу, в який мова про найновіший феномен "надспоживання".

Насправді це не новий термін, і перевиробництвом нас уже лякали, але цього разу відомий німецький історик культури вперше звертається до царини економічних теорій і уявлень. У центрі його нової розвідки — поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні якості.

Читайте також: 5 нових книжок про те, як стати щасливим

Усе це нагадує обмін речовин між людьми і речами. Тож не дивно, що в контексті розмови філософія виявляється пов’язана з економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією і навіть анатомією.

"У випадку споживання їжі все зрозуміло, — розпочинає свою розповідь автор. — Їжа з’їдається, перетравлюється, засвоюється, тобто знищується у її початковій формі і перетворюється на речовини в тілі споживача. А от як уявити собі споживання речей неїстівних? Стіл, стілець, спідниця, черевики — вони не з’їдаються, наче бутерброд, а натомість використовуються і споживаються". Дізнатися можна, лише прочитавши цю на диво цікаву і актуальну книжку німецького історика-чарівника. Більше читайте тут: https://tsn.ua/blogi/themes/culture/5-knizhok-non-fikshn-yaki-varto-pridbati-na-forumi-vidavciv-2018-1216590.html

ТСН, Ігор Бондар-Терещенко, 13.09.2018