5 корисних книг нон-фікшн, які стануть у пригоді кожному

Нон-фікшн література відповідає на запитання, які турбують кожного з нас. Зібрали для вас 5 книг від українських та зарубіжних авторів, які допоможуть розібратися із багатьма проблемами та підкажуть вирішення різних ситуацій.

У цих книжках – корисні поради тому, хто цікавиться сучасним життям в усіх його галузях, видах і жанрах. Адже будь-яка інформація – від бізнес-менеджменту до соціальної етики та історії екзотичних речей на зразок прянощів і дурманів – може стати в пригоді, допомогти в роботі чи просто розважити.

"Смаки раю: Соціяльна історія прянощів, збудників та дурманів", Вольфґанґ Шивельбуш

Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2018

Смаки раю - фото 278509
Смаки раю

У своїй книжці, яка обов'язкового знадобиться у мандрах, відомий німецький дослідник застосовує підхід, який ґрунтується на історії європейської цивілізації. Таким чином, автор "Смаків раю", звертаючись до історії непомітних вже сьогодні речей, створює опорні точки для нашої уяви, дозволяючи зануритися в людський світ, яким він був задовго до того, як став для нас звичним. Наприклад, перець чай, кава, тютюн – яке місце вони посідали в житті людини протягом століть, починаючи з епохи Середньовіччя до нашого сьогодення?

Історія завезення, перші кав'ярні часів реформації, будуари іспанської аристократії – цими епізодами повняться розділи, що інтригують вже самими назвами: "Кава і протестантська етика", «"Еволюція паління: люлька, сигара, сигарета", "Опій, пролетаріат і поезія", не кажучи вже про рецепти, зроблені на підставі аналізу літератури й мистецтва. Так, аналізуючи картину середньовічного художника, автор розповідає історію про те, що і як їли в ту епоху. Зокрема, пивний суп – до того як картопля увійшла в європейський раціон – був основною щоденною стравою. І такий історій у цій книжці – на кожні "прянощі, збудники, дурмани".

МАКСИМУМ, Ігор Бондар-Терещенко, 27.09.2018