Форум видавців. П’ять українських книг, на які варто звернути увагу

Серед великої кількості книжок, які будуть презентовані на цьогорічному Форумі видавців у Львові, зазвичай будуть ті, на які слід насамперед звернути увагу. Сучасний роман покоління і психологічний трилер, сатирична антиутопія, козацька сага, і пригоди юних екстремалів – все це, здавалося б, різні теми і жанри, але об’єднує їх класичне задоволення від тексту.


Тимофій Гаврилів. Червнева злива. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Близьке ретро в європейському чтиві цього автора розглянуто крізь призму біографічних новел, з яких складається його роман. Описувана історія становлення головного героя, а насправді – нетипово-типового сучасника великих і не дуже звершень – охоплює понад півстоліття, займаючи добре виписаний проміжок у цілих сім символічних розділів, від Наших дітей до Української Герніки. Побутові подробиці з 80-х років, філософські осмислення, флешбеки пам’яті й камбеки нещодавніх подій, які несподівано відлунюють вже у нашому сьогоденні.

Все пов’язано у цій прозі, все закільцьовано, ґрунтуючись на найбільш ціпкому, дитячому досвіді сприйняття «дорослого» світу. Загалом автор роману завжди вирізнявся серед колег пильною увагою до деталей, з яких зазвичай складається епоха, а також незашореним поглядом на звичні речі. Саме з них вибудовує він всесвіт своїх стосунків з Батьківщиною, і «патріотизм» - не завжди вірне слово в його лексиконі буденних святинь – спогадів, рефлексій, з яких складається колекція «невичерпних можливостей і фатальних збігів».

НВ Style, Ігор Бондар-Терешенко, 14.09.2018