9 найгучніших новинок Книжкового Арсеналу

30 травня розпочнеться сьомий Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал".

Планується, що до нього долучаться близько 200 українських письменників і 100 гостей із 31 країн світу.

Понад 150 видавництв і нішевих проектів представлять свої найкращі новинки, а дизайнери, ілюстратори, художники - виставкові проекти.

Триватиме дійство до 3 червня у Мистецькому Арсеналі.

Які цьогорічні новинки не можна обійти увагою?

Червнева злива

Тимофій Гаврилів

Червнева зливаКопирайт изображенияВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Видавництво: Анетти Антоненко

Проза Тимофія Гавриліва повертає читача у літературні часи, коли цінувався потік свідомості, думки, закручені в щільний клубок, тексти, в яких більше екзистенційних пошуків, ніж сюжетних поворотів.

"Червнева злива" ‒ твір, ритм якого заколисує, змушує поринати у власні паралельні думки й спогади про ті часи, коли "ліверний пиріжок робив усе стерпнішим".

Ця книжка про все на світі й про когось одного, про почуття, знайомі кожному, й переживання, про які не заведено говорити вголос.

Дитинство, дорослішання, батьки й діти, пам'ять, людяність, кохання, образа, розчарування… Зрештою, "людське життя зсукане з неприйнятих рішень".

Про це в тій чи іншій формі, але невідступно, йдеться у книжці Гавриліва. Усім своїм єством вона закликає зупинитися, віддихатися й поміркувати над питаннями, які вийшли з моди, але не втратили своєї важливості для творення людини, що не лише споживає, а й думає: "Хіба вбивати, лукавити, бути боягузливим, підступним, зрадливим ‒ не людське так само, як творити, мріяти, сподіватись?"

"Червневу зливу" можна розібрати на цитати, можна читати в кілька спроб, можна залишати на десерт після важкого робочого дня як ліки проти глупства й суцільних спрощень.

Її сюжети будуть близькими багатьом читачам, даруючи неабияку насолоду від вміння автора у звичному знайти філософську глибину.

BBC, Анастасія Герасімова, 29.05.2018