5 кращих книжок весни

Весняний настрій не завжди співпадає з тематикою книжок, які виходять цієї пори. Тим не менш, нові видання, які побачили світ саме сьогодні, позначені свіжістю сюжетів і вірою у кращі часи, які у деяких з цих книжок все-таки настають.

Поет, драматург, публіцист і арт-критик Ігор Бондар-Терещенко поділився з Тутка своїм списком з п’яти книг, на які обов’язково потрібно звернути увагу цієї весни.

Кім Тхюї. RU. – Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Цей роман, який вже встиг отримати велику кількість літературних нагород – белетризована біографія його авторки, відомої в’єтнамської письменниці. Десятирічною дівчинкою вона разом із родиною втекла з В’єтнаму до канадського Квебеку, але життя склалося не так просто, як здавалося. Тож недаремно в’єтнамською «ru» означає «колискову», а французькою, крім «струмочка» – «потік (сліз, крові, грошей)». Таким чином, маємо філософськи осмислену та детально описану історію втікачки, що змогла перемогти всі труднощі нового життя, а разом із нею – більшість «людей з човна», як називають втікачів з азіатського раю для туристів, якою залишається у спогадах батьківщина авторки. «Багато іммігрантів реалізували американську мрію, – пише вона. – Тридцять років тому місто не мало для нас ніякого значення, був це Вашингтон, Квебек, Бостон, Рімускі чи Торонто, ми перетинали цілі квартали, всіяні трояндовими садами, величезними столітніми деревами, кам’яними будинками, але на жодних дверях ніколи не фігурувало адреси, яку ми шукали. Сьогодні моя тітка Шість і її чоловік (вуйко Шість) мешкають в одному з таких будинків. Вони подорожують першим класом, їм доводиться приколювати записку на спинці своїх сидінь, щоб стюардеси припинили приносити шоколадні цукерки й шампанське».

http://www.tutkatamka.com.ua, Ігор Бондар-Терещенко, 28.03.2018