Не слабка стать! 5 книг про сильних та успішних жінок

8 березня світ відзначає Міжнародний день жінки. Однак – це не лише свято квітів, весни та усмішок. Воно нагадує про довгу боротьбу жінок за рівні права у суспільстві. Зібрали для вас книги про успішних дам, які доведуть, що насправді жінки – не така вже й слабка стать.

У всіх книжках цього огляду перед ведуть жінки, а якщо не ведуть, то принаймні спонукають до дії. Справжні зірки долі, богині життя і кохання, берегині нашого з вами спокою, добробуту, честі. При цьому великої різниці в тому, як саме вони являються нам у цій прозі, здається, немає.

"Час зірки", Кларісе Ліспектор

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017)

'Час зірки', Кларісе Ліспектор - фото 232048
"Час зірки", Кларісе Ліспектор

Найточніше про стиль цієї авторки свого часу висловився відомий американський перекладач Григорій Рабаса. "Я був вражений зустріччю з рідкісною жінкою, – вигукнув він, – яка виглядає, як Марлен Дітріх, а пише, як Вірджинія Вульф!" Справді, стиль письма Ліспектор – легкий, нехитрий і, звичайно ж, пристрасний. Що ж до сюжету книжки, то загалом це історія непримітної друкарки, "дівчини з південного сходу", розказана від імені юнака, який єдиний не помічає її ущербності, готовий дарувати їй квіти, парфуми і слова.

Свінг його летючого стилю перетворює героїню снів у джазову "дівчину з Іпанеми" у виконанні легендарного Стена Ґетца (Станіслава Гаєцького, видатного американського джазового музиканта українського походження) і "кінематографічну" Амелі, яка безтурботно посміхається всім на вулиці, оскільки її все одно ніхто не помічає.

Радіо Максимум, Ігор Бондар-Терещенко, 08.03.2018