П’ять книг, які варто прочитати в грудні

Напередодні зимових свят хочеться якомога більше захоплюючих відкриттів. І згідно з форматами сучасного «задоволення від тексту» це цілком може бути і різдвяна казка, і пригодницька повість, і роман жахів.

Здається, автори книжок у цій добірці нових видань можуть задовольнити будь-які «передноворічні» смаки.

Український письменник Ігор Бондар-Терещенко створив для НВ STYLE список з п’яти книг, які варто прочитати в грудні.


Каролін Ламарш. День пса. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017

Авторка цього роману - один з найяскравіших талантів у сучасній літературі Бельгії, а її перший роман День пса - насправді не роман, а невеличка оповідь  з шести новел, з шести монологів, об'єднаних одним приводом, однією ситуацією. По розділовій смузі автостради біжить пес. Свідками цієї, в принципі, банальної дорожньої пригоди стали шестеро осіб, і вся книжка побудована на їх внутрішніх монологах. Отже, це водій-далекобійник, що страждає з невідомості і переживає відтоді, як пішла дружина; священик; молода жінка, що їде на побачення зі своїм коханим (саме побачення має стати останнім); депресивний юнак на велосипеді, який втратив роботу; дві жінки, мати і дочка, які їдуть в одній машині.

 

 

Виходить так, що пес – наче янгол, даний для розмови із самим собою кожному з шести героїв – це символ і знак не лише для учасників пригоди, але й для читача, якого змушують замислитися над ситуацією. Яка, до речі, в результаті свого «розвитку», оголює нерв проблеми в кожного з мовців, наче на прийомі в психотерапевта Далекобійника, виявляється, свого часу кинули батьки, священик зустрівся з коханням прихожанки, «велосипедний» юнак – гей, дівчина з матір’ю – комплексує через те, що товста і негарна… Таким чином, шість історій, що складають книжку Кароліни Ламарш – це шість вражаючих за глибиною і психологічною достовірнітю внутрішніх монологів, що насправді створюють відчуття краси і крихкості життя.

Новое Время, Ігор Бондар-Терещенко, 08.12.2017