Ім’я Жоржа ШАРПАКА повертається до України

«Видавництво Кальварія» анонсувало вихід книги спогадів видатного французького фізика і громадського діяча єврейсько-українського походження, лауреата Нобелівської премії з фізики 1992 р. Жоржа Шарпака.

Мемуари «Спогади вигнанця, фізика, громадянина світу» у перекладі Івана Рябчія представлять вченого в різних іпостасях: як учасника руху Опору за часів Другої світової війни, одного із засновників Європейського центру ядерних досліджень ЦЕРН у Женеві, невтомного дослідника, педагога-подвижника, завзятого захисника ідеї мирного атому. Книжка містить унікальний «літопис» фізики елементарних частинок і цінні міркування про єдність мистецтва і науки.

Жорж Шарпак (1924−2010) − видатний французький фізик, громадський діяч, лауреат Нобелівської премії з фізики 1992 р. «за винахід і розроблення детекторів елементарних частинок, зокрема пропорційної камери». Цей винахід започаткував революційні дослідження у ЦЕРНі − Європейському центрі ядерних досліджень (Женева, Швейцарія), що увінчалися винаходом «частинки Бога» − бозона Гіґґза. Шарпак, який гостро переживав своє єврейсько-українське походження, активно воював проти нацистів у русі Опору, згодом навчався у Фредеріка Жоліо-Кюрі, а в середині 1950-х років став одним із перших працівників ЦЕРНу. Шарпак є також автором унікальної системи поглибленого вивчення науки у школі «Руки в тісті» (La main à la pâte).

CULTProstir.UA, 22.07.2014