10 книжок, які ми будемо читати цієї весни

Цієї весни українські видавництва підготували кілька дійсно блискучих новинок: це книжка-портрет культової інтелектуалки XX століття Сьюзен Зонтаґ, мемуари Памели Андерсон, нова книжка Елізабет Ґілберт, а також довгоочікуваний роман української письменниці Євгенії Кузнєцової, авторки чудового роману "Спитайте Мієчку".

Зонтаґ. Життя і творчість", Бенджамін Мозер; "Видавництво Анетти Антоненко"

 

 

У найближчі місяці на нас чекає справді особливий реліз: у "Видавництві Анетти Антоненко" виходить книжка про життя і творчість інтелектуалки, письменниці, критикині Сьюзен Зонтаґ. Американський журналіст Бенджамін Мозер працював над нею понад сім років — зрештою вона принесла йому Пулітцерівську премію в номінації "Біографії" (2020) та ще з десяток нагород.

"Зонтаґ: Життя і творчість" — це насамперед книжка-портрет, яка намагається знайти відповіді на запитання, в чому таємниця цієї унікальної жінки і як люди стають геніями? Працюючи над біографією, автор створив цілісну картину з розповідей понад 600 людей (з різних куточків світу — від Мауї до Стокгольма, від Лондона до Сараєво), а також сучасників, друзів і рідних, які вперше публічно розповіли про стосунки із Сьюзен. Серед них Енні Лейбовіц, яка була разом із Зонтаґ 15 років до її смерті в 2004-му.

Над українським перекладом видання працювала Наталія Климчук.

Vogue, 18.03.2023