УКРАЇНСЬКОЮ ВИЙДЕ ЗБІРКА ПУБЛІЧНИХ ЛЕКЦІЙ ХОРХЕ ЛУЇСА БОРХЕСА

 "Сім вечорів" Хорхе Луїса Борхеса
Вперше українською вийде збірка публічних лекцій "Сім вечорів" Хорхе Луїса Борхеса у перекладі Сергія Борщевського. Йдеться на сайті "Видавництво Анетти Антоненко". 
Збірка входить до ексклюзивної колекції вибраної есеїстики Writers on Writing, у якій подано сім публічних лекцій геніального письменника.
Борхес - один із зачинателів нової латиноамериканської літератури розмірковує про мистецтво літератури та книги, про поезію і прозу, про природу уяви, сну і мислення, про філософську систему буддизму і кабали, аналізує філософські проблеми людської історії та, насамкінець, свою сліпоту і життя з нею.
 
Цю книжку варто прочитати, тому що автор не просто собі міркує про ті чи інші речі, він зливається зі своїми думками і з самими темами.
Наприклад, у першій лекції Борхес міркує про "Божественну комедію" Данте Аліг’єрі. І його висловлення дають можливість зрозуміти не так Данте, як самого Борхеса, його природу і особистість.
Хорхе Луїс Борхес - аргентинський прозаїк, поет, публіцист, один із найвизначніших письменників XX століття.
1919 року в журналі "Греція" був опублікований перший вірш Борхеса. 1921 року повернувся до Аргентини, де видав кілька поетичних збірок.
1930 року полишив поезію й взявся за прозові жанри. У цей час виходять "Всесвітня історія безчестя" (1935), "Історія вічності" (1936), "Вимисли" (1944), "Алеф" (1949), "Нові розслідування" (1952), "Повідомлення Броуді" (1970), "Книга піску" (1975). На початку 50-х років знову повернувся до поезії.
 
У 1930 році познайомився з письменником Адольфо Бйой Касаресом, який став співавтором багатьох творів: "Шість головоломок для дона Ісидро Пароді" (1942), "Хроніки Бустоса Домека" (1967), "Нові оповідання Бустоса Домека" (1977) та ін. У 1955 році став членом Аргентинської академії письменства.
У 60-х роках під час подорожей Європою та Америкою виступав із лекціями, що опісля були опубліковані під назвою "Сім вечорів" (1980). У 1955–1973 роках був призначений директором Національної бібліотеки Аргентини.
Лауреат Премії Сервантеса, міжнародної літературної премії Форментор, Єрусалимської премії, Національної літературної премії Аргентини, Премії Альфонсо Реєса та ін.  

ТСН, 8.07.2019