10 книг наукового нон-фікшну, які варто читати, щоб усе знати

І на десерт, або доцільніше сказати – до десерту, представимо вам дуже нестандартну працю, як для такої серйозної та вдумливої підбірки. «Дух сп’яніння» – це книжка про історію алкоголю і всього, що з ним пов’язано. Але, окрім подання сухого історичного фактажу, Арі Турунен зумів психологічно-філософськи його переосмислити саме до реалій часів, про які йде мова.

Книжка про алкоголь, хоч і наукова, апріорі не може бути серйозною. Ну от як без усмішки дізнатися про те, що саме любов до горілки не дала поширитись мусульманству на Київській Русі? Чи про «єднання плуга і борони»? Або ж знайомитись з богами, яких імена – Брагі та Квасір? Чи й взнаєте, чому Тиберія Клавдія Нерона називають Биберій Кальдій Мерон?

Одним із позитивних характеристик цієї праці є те, що це не збірка засторог щодо алкоголю і не навпаки – чтиво, що всесторонньо вихваляє розпивання хмільних напоїв. Кожен читач сам для себе зможе визначити, що добре, а що не дуже.

Фінський автор науково-популярної літератури Арі Турунен дає відповіді на купу запитань, що юрмляться в головах найдопитливіших читачів. Чому виник звичай наливати по самі вінця? Звідки пішов спосіб випивати одним ковтком? В цій книзі ви дізнаєтесь про ці та десятки інших звичаїв, що історично еволюціонували саме в такий вигляд, в якому існують зараз.

блог Якабу, Олександр Гнатюк, 26.03.2019