Гола правда чи толерантність? 5 книг про те, як стати багатим

Не завжди багатство означає матеріальні блага, заможність чи добробут. Принаймні автори книжок цього огляду мають "альтернативні" погляди щодо еквіваленту подібних ознак. Творча вдача, чесна позиція, культура стосунків – ось те, що може щодня робити людину щасливою. І хіба щастя це не те, чого прагнуть, здобуваючи і багатства, і заможність, і добробут?

Арі Турунен. Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю. – К: Ніка-Центр; Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Це розкішно ілюстроване видання – не просто подорож до світових столиць, а докладна розповідь про те, як саме вони стали багатими і розвинутими містами. Тож їхні особливості полягають не лише в туристичних принадах. Книжка відомого фінського соціолога та письменника – це насамперед захоплювальна екскурсія сторінками історії дев’яти великих міст світу, починаючи від VII ст. до н.е. і закінчуючи сучасною добою. Мілет і Александрія, Паталіпутра, Багдад і Ханчжоу, Флоренція, Ісфахан, Амстердам і Сан-Франциско – усіх їх, як розповідає автор, єднало одне: толерантність і відкритість до сприйняття іншого, що уможливили заможне життя та культурний поступ. Вільна думка, взаєморозуміння між етносами і державами – ось те, про що мають нагадувати історії цих величних міст. Що ж до творчого потенціалу, то кожне з міст має свій неповторний стиль, детально представлений в ілюстраціях до книги. Сцени із життя на острові Лесбос, портрети видатних осіб (від Архімеда до Клеопатри і Шахерезади), перські мініатюри і середньовічний живопис, аж до сучасних афіш концерту в Сан-Франциско, на яких "у повній гармонії об’єдналися реклама індійської філософії, біт-поезії та рок-музики", є логічним доповненням до розповіді про толерантність світових культур.

112 UA, Ігор Бондар-Терещенко, 16.04.2018