5 КНИЖКОВИХ НОВИНОК ПРО ЇЖУ ТА АЛКОГОЛЬ

Кулінарні книжки сьогодні — це не обов'язково збірники бабусиних рецептів. Застільний жанр в сучасній літературі більш ніж широкий, і "гастрономічна" проза в нашому огляді мирно уживається зі збірками рецептів від культових майстрів. Водночас автори цих книжок пропонують не звичну солянку сюжетів, а цілком авторську кухню за межею ресторанного меню.

АРІ ТУРУНЕН. ДУХ СП’ЯНІННЯ. АЛКОГОЛЬ: ІСТОРІЯ ЗВИЧАЇВ УЖИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ. – Л. : Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2019
Книжки, для блогів_2
Видавництво Анетти Антоненко
У цій книжці здійснено короткий екскурс в історію звичаїв уживання алкоголю й обмірковано значення сп’яніння за різних епох. Описано пов’язані з ним правила і ритуали й проаналізовано, як сп’яніння відбито в європейській культурній традиції. Книжка — не заклик до тверезості або пияцтва, а лише своєрідна спроба нагадати, що, попри небезпеки, алкоголь посідає важливе місце в соціальному житті європейської людини.

Спиртні напої — мастило для європейських звичаїв. Алкоголь надихає літературу і мистецтво. Недаремно в багатьох релігіях і міфах він був божественним першоелементом. З алкоголем пов’язані важливі правила поведінки, звичаї й ритуали. Проголошення тостів, правила гостинності та щорічне спільне проведення свят — це культурна традиція, до якої серйозно ставляться в усьому світі.

БЛОГИ
5 нових книжок, які варто подарувати на зимові свята
Ігор Бондар-Терещенко
Коли винайшли алкоголь, його одурманливому впливові поклонялись, як надприродній силі. Оскільки він сповнював людей радістю, його вважали священним напоєм богів. Утім, далі, як відомо, багато чого змінилося в культурі вживання.

"Тварин не змагає бажання зумисно задурманити собі голову, — нагадує автор. — Французький гурман і філософ їжі Антельм Брилья-Саварен написав у книжці "Фізіологія смаку", яка вийшла друком 1826 року, що бажання вживати алкоголь спричинене тим, що суспільство має вроджену потребу шукати в напої сили, якою природа його обділила". Більше читайте тут: https://tsn.ua/blogi/themes/culture/kuhar-chi-barmen-5-knizhok-pro-yizhu-i-pitvo-1267701.html

ТСН, Ігор Бондар-Терещенко, 19.12.2018