Мрія книголюба. 16 книжок про книжки: підказка до осіннього бінго

Осінь – ідеальна пора для закоханих у книжки. Заварюєш запашну каву або чай, кутаєшся у щось тепле й приємне на дотик, вмощуєшся зручніше і поринаєш у читання. Щоб зробити його абсолютно ідеальним, обираєш історії про таких, як і ти – тих, хто обожнює читати, гортати сторінки, вдихати запах паперу й старі й нові видання. А історії про книголюбів – це насамперед історії про книжки…

«Книжкова обитель» Домінік Фортьє (Видавництво Анетти Антоненко, 2018, пер. Ростислав Нємцев)

Запрошуємо у Монт-Сент-Мішель – давнє абатство на скелястому острові, в якому монахи століттями писали й переписували книги. Через п’ять століть після того, як ця свято обитель стала осередком книжності, сюди приїздить романістка, яка шукає свою країну книжок. На сторінках старого записника її чекає зустріч з художником, який багато віків тому у цій книжковій обителі шукав зцілення від ран, завданим коханням. Чи зійдуться два світи – Середньовіччя і сучасності? Як дві історії переплетуться у місці, що дихає історією і надихає на творчість?

«Книжкова обитель» схожа на малюнок імпресіоніста. Легкі штрихи, маленькі деталі, що складаються в єдине полотно, яскраві барви і роздуми, які хочеться занотувати на пам’ять і принагідно цитувати у довколакнижкових дискусіях. Ця книга –  медитативний роман у романі, який неквапно веде читача до чогось прихованого, чогось такого, що хочеться пізнати.

блог Якабу, Віталина Макарик, 01.10.2018