Найвідоміша іспаномовна письменниця світу кожну свою книгу починає писати 8 січня, - перекладач Борщевський


У студії Громадського радіо — дипломат, письменник, перекладач Сергій Борщевський
Любомир Ференс: Про що пише пані Альєнде? 

Сергій Борщевський: Вона популярна в іспаномовному світі. Загальний наклад її книжок, разом із перекладами їх іншими мовам, 67 мільйонів примірників. Її називають найбільш поширюваною іспаномовною письменницею світу. Кожну свою книгу Ісабель починає писати 8 січня. Її перша відома книжка вийшла у 1982 році. Це був роман «Будинок духів». В Україні першим перекладом стали «Оповідки Еви Луни». Тоді авторка була послідовницею магічного реалізму, що дуже чітко прослідковується по тексту. В її останніх творах відчувається політика. 
Наприклад, «Японський коханець» про кохання двох літніх людей, але на тлі політичних процесів. Вони знайомі з дитинства, але життя розлучило їх на довгі роки. Під час цієї розлуки навіть відбулась Друга світова війна. Там говориться, що коли почалася війна і США оголосили про свій вступ у бойові дії, то громадян Америки японського походження інтернували до таборів. Хтось їм співчував, хтось бачив у них п’яту колону. 

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/rankova-hvylya/nayvidomisha-ispanomovna-pysmennycya-svitu-kozhnu-svoyu-knygu-pochynaye-pysaty-8-sichnya-perekladach-borshchevskyy

Громадське радіо, 31.03.2018