П’ять книг, в яких живуть наші страхи

Домінік Фортьє. Книжкова обитель

Домінік Фортьє. Книжкова обитель

В усіх книжках цього огляду їх автори, крім захопливого сюжету, дбають також про те, щоби пояснити, звідки беруться тривоги головних героїв.

І як вони перетворюються на панічне відчуття страху, яким, виявляється можна керувати – у готичному романі, футурологічному трилері, соціальній драмі або кримінальному бойовику.

 

Український письменник Ігор Бондар-Терещенко зібрав для НВ STYLE п’ять книг, в яких живуть наші страхи.

  

Домінік Фортьє. Книжкова обитель. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

  

Страх перед друкованим словом – знайденою у сховищі стародавньою книгою – іноді переважає навіть побоювання головного героя цього роману, що все розумне довкола зникне. Розповідь ведеться, по-перше, від імені переписувача книжок у неприступній фортеці, що стоїть острові, і звітувати йому, колишньому художнику, що втратив дружину, доводиться перед церковним начальством. Буквально відстоюючи кожну з книжок – чи то з магії, а чи з будівництва – оскільки деякі можуть стати не лише променем світла чи рятівною лампою прогресу, а навіть пожежею, від якої спалахне все королівство.

Однак, ідеї просвітництва все ж таки знайдуть дорогу, і ця ідея несподівано відлунює у другій, паралельній частині оповіді, де розповідає сама авторка. Мова про її життя, таємниці творчості та радощі материнства. Таким чином, маємо своєрідний роман у романі, рукописну спадщину стародавнього майстра і справжній майстер-клас від відомої сучасної письменниці.

Новое время, Ігор Бондар-Терещенко, 23.03.2018