Почесний гість – Україна.
Фестиваль проходить вже 16-ий рік і відбувається щодня з 1 липня до 4 серпня у містах Брно (Чехія), Острава (Чехія), Кошице (Словаччина), Львів (Україна) і Вроцлав (Польща).
Аж надто пророча книга
Народився у 1988 році в Києві, де
й навчався. Зараз працює
в Інституті літератури НАН України. Культуролог, теоретик літератури
і куратор мистецьких проектів, зокрема мультимедійної відкритої платформи «АмнезіЯ project» і літературної програми міжнародного інтердисциплінарного фестивалю Гогольфест. У 2011-2012 роках написав збірку з 25 оповідань «Понтиїзм»,
в якій він грається з різними культурними кодами. Наприклад, описує майбутню війну України з Росією, яка у світі всюдисущих ЗМІ та соціальних мереж стала одним
великим реаліті-шоу. За його словами, «думка про війну народилася
з передчуття глобального апокаліпсису, яке напередодні 2012 року просто витало
в повітрі». У лютому цього року видав «динамічний психотрилер» «Астра» про «найглибші страхи людської свідомості», що мав великий читацький успіх.
Майстриня феміністичної прози
Народилася 1959 року в Києві. Письменниця (окрім романів, написала збірку оповідань «Повії теж виходять заміж», 2006), авторка есеїв («Героїні та герої», 2010) і перекладачка. Відома дитяча письменниця. Її пригодницький роман «Жертва забутого майстра» (2007) про історію розшуку забутого трактату львівського барокового скульптора Пінзеля критика назвала трилером, що нагадує книги Дена Брауна. У своєму останньому романі «Російський сюжет» (2012) вона розповідає про любов і пошук власної ідентичності протягом останніх років радянської імперії. На думку чеської україністки Ріти Кіндлерової, Кононенко – «чудова оповідачка і знавець жіночих характерів».
Світ українських підлітків
Народився 1984 року у місті Пустомити Львівської області. Вивчав економіку
у Львові. Письменник та есеїст. Став молодою зіркою української літератури вже у вісімнадцять років, видавши роман «Культ» (2002), який був перекладений німецькою, французькою та італійською. Відтоді написав ще низку книг: «Поклоніння ящірці» (2002), «Архе» (2005), «Трохи пітьми» (2007), «Остання любов Асури Махараджа» (2013) та «Пісні про любов і вічність» (2014). У романах найчастіше пише про сучасну молодь та історії з її життя. Найулюбленіша його тема – вживання галюциногенних препаратів. Він каже: «З усіма звинуваченнями у бік моїх творів погоджуюсь: вони саме такі».
Дім та безпритулля
Народився в 1971 році в Івано-Франківську. Навчався у Львові. Поет (збірки «Арабески пам'яті» (1995); «Закони географії» (1997); «Конспект екскурсії» (2006), есеїст («Знаки часу. Спроби прочитання» (2001); «На наш бік» (2015), перекладач (відомий насамперед як перекладач австрійської літератури:
Г. Тракль, Т. Бернхард, Й. Рот, Е. Єллінек), літературний теоретик та історик . Почав писати у дев'ять років, а перший вірш написав (опублікував) в п'ятнадцять.
У своєму останньому романі «Вийди
і візьми» (2014), який є завершенням вільної трилогії, розпочатою романом «Де твій дім, Одіссею?» (2006) та " Чарівний світ (2011), присвячений темі дому і безпритульності. Каже, що «втрата відчуття домівки
є втратою зв’язку із самим собою».