Книги: «ЗА КИЇВСЬКИМ ЧАСОМ»

Анотація

Збірка есеїв мистецького критика, куратора та публіциста Костянтина Дорошенка є переосмисленням його доробку з 1995 року. В портретах знаних і маловідомих співвітчизників, рецензіях на культурні та суспільні події, полемічних висловлюваннях автор аналізує тенденції розвитку України як незалежної держави, її здобутки й помилки на цьому шляху. Тексти створюють певну драматургію, змушуючи читача міркувати про напрямок руху країни в новітньому часі, кристалізацію цінностей, на фронтирі захисту яких стоїть Україна сьогодні. Принциповою для Дорошенка є україноцентрична оптика, звідси назва збірки — «За київським часом». Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться поглядом на українську історію та культуру, що базується на принципах відкритого суспільства та європейського єднання. Тексти насичені маловідомою інформацією про долі, події, персоналій, у доступній формі апелюють до провідних філософських і політологічних течій сучасності, створюють широке поле для рефлексії, стверджують розуміння суб’єктності України, її історичної приналежності до європейської цивілізації, чутливості до свободи й демократії.

В оформленні обкладинки використано портрет Костянтина Дорошенка роботи Сергія Майдукова, дозвіл на репродукування люб’язно надано автором.

Про автора

Костянтин ДОРОШЕНКО

народився 1972 р. у Києві. 1994 р. закінчив історичний факультет Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка. 2019 р. - випускник Асоціації Шкіл політичних досліджень Ради Європи, навчання у котрій включало семінари Стокгольмської Школи економіки. Публікувати дописи про українськ... Детальніше


ЗМІ про книжку Показати всі (8)
Новини про книжку
Галерея