Книги: «Найпотаємніший спогад людський»

ПЕРЕДПРОДАЖ

Увага доставка буде здійснена після 13 Грудня 2022

Анотація

Поєднайте Борхеса і Шмітта, Альєнде і Мо Яня — отримаєте Могамеда Мбуґара Сарра. Він так само непередбачуваний і стилістично строкатий, як і його головний герой — Т. Ш. Еліман.

«Найпотаємніший спогад людський» за формою є романом-розслідуванням, та насправді це майстерний постмодерністський твір, який іронічно (а іноді й цинічно) грається сам у себе, грається в літературу. Роман зачіпає безліч тем — від кривди колоніалізму й провини Європи перед Африкою до сексуальної та інтелектуальної ідентичності на тлі війни й цивілізаційної кризи. Це водночас екзо- і езотеричний твір, який прагне ідеалу — достоту «Аламут» Бартола, — але залишається вкрай простим і гуманним.

Видатний твір, справжня перлина, яка чарує, захоплює вашу уяву — і ніколи вже не відпускає. Маріанн Пейот, «LExpress»

Вигадливість, сміливість і непримиренність мови перетворюють цю книжку, в якій ідеться про нагальну потребу жити й писати, на справжнє зізнання в любові до літератури. Летиція Фавро, «Lire»

Цей роман постає як безмежний лабіринт — однак лабіринт дуже людяний (генеалогічний, політичний, естетичний), у якому автор, хоч і не подає нам руки й не веде нас сам, усе ж ніколи нас не залишає на самоті. Каміль Лоранс, «Le Monde»

 

Про автора

Могамед Мбуґар САРР [Mohamed Mbougar Sarr]

французький письменник сенегальського походження, лауреат Гонкурівської премії 2021 року. Народився 20 червня 1990 року в Дакарі, син лікаря, етнічний серер. Дитинство в родині з сімома дітьми провів у Діурбелі, за сто кілометрів від столиці Сенегалу. Закінчив військову школу в Сен-Луї, в 2009 роц... Детальніше