Білі ночі: 10 кращих книжок зі Скандинаві

Скандинавія — це тренд. Міфологія, казки, спорт, екологія, хюґе, дизайн, самобутня музика, кіно та серіали. І справжній феномен скандинавської літератури. Зима надихає на читання чарівних та добрих або динамічних та моторошних книжок, дія яких перетворюється на мандрівку Норвегією, Швецією, Фінляндією та Данією.

Українсько-скандинавський центр та книгарня «Книжковий Лев» проводять культурно-освітні Дні Скандинавії у Львові з 28 січня по 3 лютого 2018 року. Щодня поціновувачі Скандинавії матимуть змогу послухати лекції про літературу та систему освіти Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії та спробувати себе у вивченні мови цих країн. Метою заходу є популяризувати скандинавську літературу та мови регіону в Україні. Дослухавшись до порад друзів Скандинавії про найцікавіші книжки, що вийшли друком в Україні, представляємо нашу «гарячу скандинавську десятку».

КраїнаМедея

Сара Стріндсберґ, «Видавництво Анетти Антоненко»


Після постановки цієї п`єси у Королівському драматичному театрі у 2009 році, письменницю Сару Стрібберг запросили читати семінар у Берінському вільному університеті про відчуження та насильство у сценічних образах жінок від Евріпіда до наших днів. Адже «КраїнаМедея» звертається до класичного сюжету з трагедії Евріпіда, але дія нової п`єси розгортається у реаліях сучасного світу, досліджуючи ту саму ситуацію: що відбувається з життям жінки, для якої кінець кохання — це кінець всього. Медея, за версією Стрідсберґ, — біженка, якій після чоловікової зради відмовляють у праві залишатися в країні; пацієнтка лікарні, психічний стан якої записано до медичної картки: «Почергово то кататонія, то істерія. Божевільна. Безумна. Відкинута. Несамовита. Зруйнована. Спустошена. Вже не знає любові. Ніколи не знала любові. Ніколи не полюбить знову».

WoMo, 29.01.2018