5 літературних новинок Книжкового Арсеналу


Книжковий Арсенал черговий раз представить майже весь спектр сучасної літератури – від «прикладного», науково-популярного жанру до суто художніх бестселерів з вітчизняного та зарубіжного ринку.

Утім, завжди залишаться книжки, що непідвладні будь-якому сезонному ажіотажу ярмаркового зразка. Саме на них, на мою думку, варто звернути свою увагу, відвідавши один з найважливіших культурних заходів року.

Ісабель Альєнде. Японський коханець. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017

Історія кохання, розказана у цьому міжнародному бестселері, перекладеному 37 мовами і розпроданому в кількості 67 мільйонів примірників, відсилає нас у минуле. У Польщі 1939 року, захопленій Німеччиною, починається шлях героїні... у майбутнє.

За сюжетом, перед початком Другої світової війни юну дівчину відправляють до родичів в Сан-Франциско, де вона закохується в сина японського садівника. Незабаром закоханих розлучають трагічні події Перл-Харбора, родину коханого відправляють до табору для інтернованих. Історія кохання переміщена в контекст світової історії, формуючи не альтернативний, а, швидше, авторський погляд на феномен пам'яті.

Далі дія відбувається в будинку престарілих у Сан-Франциско, де молода дівчина стає повіреною 81-річної героїні, допомагаючи навести лад в особистому архіві і спогадах. Власне, все, що вона почула, та про що написала популярна чилійська романістка – це трагічна історія життя і кохання, така ж бурхлива, як все ХХ століття. Шлях її героїні чимось нагадує долю авторки «Японського коханця». «Протягом усього життя я була чужоземкою, - згадує письменниця. - Була дочкою дипломатів, потім політичною біженкою, зараз — іммігранткою. Я не належу жодному місцю, тому можу про це говорити, це мій власний досвід».

Новое Время, Ігор Бондар-Терещенко, 13.05.2017