Книжкові підсумки 2016: версія українських видавців

Українські видавці розповіли Читомо про свої бестселери 2016 року. Рейтинг умовний, бо видання, яке вийшло на початку року, мало більше шансів опинитися у цьому списку, ніж те, що з’явилося наприкінці, але ми спробували зібрати їх в одному місці та спроектувати літературний смак українського читача у цьому році. 

2016 рік – другий рік поспіль, коли українці дуже активно нищать щоденник Кері Сміт. Ось уже 100 000 читачів отримали свій примірник книги-сенсації «Знищ цей щоденник» і з радістю творять на його сторінках. А якщо ж випадає вільна хвилинка, вони беруть до рук довгоочікувану восьму книгу про Гаррі Поттера – менше ніж за 3 місяці 88 тисяч українців встигли придбати (і, напевно, прочитати) п’єсу «Гаррі Поттер і Прокляте дитя» від Джоан Роулінг, Джека Торна та Джона Тіффані.

Книжки, видані разом з кіноекранізаціями знайшли свою велику читацьку аудиторію: трилогія «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза (44 000) та «До зустріч із тобою» Джоджо Мойєса (36 000). На диво популярними серед українців стали антиутопічні тексти: «1984» та «Колгосп тварин» Джорджа Орвела (20 000 та 8 000). Особливу увагу українці приділили нон-фікшину: «Ігри, у які грають люди» Еріка Берна (29 000), «Моє життя та робота» Генрі Форда (12 000), «Чому нації занепадають» Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона (7 000), «15 табу для мамусь і татусів» (7 000).

Деякі видавництва отримали найбільший прибуток від нових текстів українських письменників: «Забудь-річка» братів Капранових, «І знов я влізаю в танк…» Оксани Забужко, «Тамплієри» Сергія Жадана та «Аптекар» Юрія Винничука.

Щодо дитячої літератури, то окрім видавничої класики – «Гаррі Поттер та філософський камінь» (19 200) та «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка (18 500) – великі наклади зібрали й новинки цього книжкового сезону – вімельбухи «П’єр і місто лабіринтів» та «Рік у лісі» (понад 15 000). Українці також купували своїм дітям «Червону книжечку», «Фантастичні історії на добраніч» Ервіна Мозера та «Книгу, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая».

Ми просили видавців надати відомості про те, які наклади бестселерів були продані. Однак цю інформацію повідомили не всі, посилаючись, зокрема, на її конфіденційність. Детальніше про найпопулярніші серед читачів книги – нижче. Просимо взяти до уваги, що порядок розміщення видавництв у списку є абсолютно довільним.

 

ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

анетта 1анетта 2антетта 3

У порівнянні з минулим роком значно виросли наклади всіх виданих книжок. Роман Остапа Дроздова дебютував на Форумі видавців 19 вересня. Вже готується другий наклад.

Читомо, Юлія Клебан, 20.12.2016