Роман із майбутнім: п’ять найцікавіших новинок «Форуму видавців»
Фото УНІАНForbes Україна, Стиль життя, Ігор Бондар-Терещенко,13.09.201615 вересня у Львові стартує 23-й «Форум видавців»: 158 видавництв, зокрема й два десятки новачків, презентуватимуть свої найцікавіші книжки; із 28 країн світу приїдуть три з гаком сотні авторів. Головним почесним гостем стане Томас Венцлова – письменник, перекладач, дисидент і правозахисник (Венцлова – один із засновників Литовської Гельсінської групи), а також професор Єльського університету. А головним зірковим гостем призначено Фредеріка Бегбедера. Французький письменник обіцяв не тільки зустрітися зі своїми літературними шанувальниками, а й зіграти діджейський сет на вечірці на честь відкриття «Форуму» – для тих, хто цінує його і за музичний талант.
«Форум» триватиме до 18 вересня, і в його чотириденній програмі – велика дискусійна частина, старт нового фестивалю «Місто Лема», присвяченого творчості польського фантаста Станіслава Лема, «Ніч поезії та музики non-stop», численні книжкові презентації, зокрема і фестивальний дебют створеної виданням Cultprostir енциклопедії видатних діячів сучасної української культури «Ukraine. The Best».
Проте подією, яке збирає на «Форумі» десятки тисяч книголюбів, традиційно залишається літературний ярмарок. Forbes вибрав п'ять новинок, які не можна пропустити.
Остап Дроздов, «Видавництво Анетти Антоненко»В історії сучасної української літератури це, напевно, перший випадок, коли все в житті названо своїми іменами, і «окупація» в романі відомого журналіста буває навіть у «незалежні» часи. Передусім це засилля «совка» і горезвісне виховання колективом, з якими герой бореться зі шкільних років і до зрілого віку. По-друге, диктат старих людей, стадні інстинкти та «райцентрівська мораль», які процвітають у мегаполісах. Але головне – показове національне благоденство, коли навіть кандидатська дисертація героя з провокаційною назвою «Журналістика як інструмент Апокаліпсису» не була сприйнята як критика Системи й одержала диплом із відзнакою. По суті, «№1» – нетиповий для наших широт зразок соціального памфлету в художній формі, цілком заслужено маркований як «роман-вибух».