Топ-10 книжок, на які варто звернути увагу на Форумі видавців

Але вже зараз можна дізнатися і про те, яке чтиво віднедавна з’явилося в книгарнях, і про те, що ж чекатиме нас лише на цьому святі української книжки 15-18 вересня.

 

Остап Дроздов. №1. Роман-вибух. Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2016

 

Самого себе герой цього роману змальовує так: «20-річний хлопець, закомплексований, заточений на конфлікт із оточенням, повернутий у філософські розмірковування про умовність правил». Загалом такий собі одинак з кандидатською, сама тема якої поставила всіх на вуха - «Журналістика як інструмент Апокаліпсису».

Думаєте, в його оточенні це було сприйнято за критику Системи? Аж ніяк – диплом з відзнакою. Просто іноді для того, щоб знешкодити інакомислячого, можна не виносити його за дужки, а навпаки – впустити в дипломований і преміальний колгосп, де його вже колектив обламає. Точніше, колективні блага.

Або дати висловитися, щоби було куди бити, як бувало не раз з автором цих рядків, коли видання спочатку замовляє матеріал про «незалежне» покоління, потім (на своїх же шпальтах) дозволяє його цькувати коментаторам.

А так, звісно, у романі маємо злободенні рефлексії про все на світі, як це зазвичай буває у памфлетах із притчами вкупі.

Про неправильне виховання дітей у школі, про неправильного приятеля, який кинув вести щоденник і спокушає розмовами про релігію, нарешті, про неправильного дідуся, який у радянському війську дивився, як «однополчани ґвалтували жінок по всьому маршруту фронту» у той час, як його родина вдома таємно допомагала воякам УПА. А також про правильну бабусю, яка отримала 8 років таборів за антирадянські листівки там, де нікого не треба було переконувати у нелюдськості радянського режиму.

Еспресо TV, ІГОР БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО, 07.09.2016