ВІД АТОМІВ ДО ФУТБОЛУ — НАЙКРАЩІ КНИЖКИ НОНФІКШН 2019 РОКУ

Це топ книжок, які гідно заявили про себе цього року і показали чи не основні проблеми суспільства.
 
Книжки жанру нонфікшн у цьому році показують чи не основні проблеми суспільства. Українська ідентичність в мистецтві й "кінець географії" у життя, питання мови і еміграції, а також, безперечно, популярна наука і думки про футбол. Такий символічний зріз, однак, сигналізує про те, що література вкотре повертається до "живого" життя, стаючи актуальною і сучасною.
 
МІНЕКЕ СХІППЕР. ГОЛІ ЧИ ПОКРИТІ. СВІТОВА ІСТОРІЯ ОДЯГАННЯ ТА ОГОЛЕННЯ. — Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2019
 
 
Нон-фікшн 2019, для блогів_6
Авторка цієї провокативної книжки — почесна професорка міжкультурного літературознавства в Ляйденському університеті, яка видала кілька наукових книжок, есеїв і романів. Її книжка занурюватиме допитливого читача у невичерпну історію людства про його стурбованість власним тілом і певними його частинами у світлі публічного простору — від підв’язаного пеніса до накладних сідниць.
 
Вона торкається примхливих меж нашого видимого тіла за різних епох, традицій, релігійних уподобань на розмаїтих прикладах оголеного і прихованого, стриманого і спокусливого, привабливого та скандального образу в очах сторонніх. Адже з історії невідомо, коли, де та за якої доби нашим предкам спало на думку покривати своє тіло. Вони приоздоблювали себе, щоб виглядати красивішими та могутнішими, аби маскувати недоліки, захищатися від холоду, спеки й поранень чи ж срамоту власну приховувати?  

ТСН, Ігор Бондар-Терещенко, 22.12.2019