Доза порно – 5 книг не для дітей

Книжки у цій добірці об’єднує спільна, не дуже радісна доля. Хоч би в якому статусі були їх автори – чи то вислані та репресовані в минулому, а чи визнані та заслужені сьогодні – всі вони не надаються до широкого читання. Оскільки тема їх творів явно "не для дітей", а дорослі про це, здається, розучилися читати.


Мінеке Схіппер. Голі чи покриті. Світова історія одягання та оголення. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр

Авторка цієї провокативної книжки – почесна професорка міжкультурного літературознавства в Ляйденському університеті, яка видала кілька наукових книжок, есеїв і романів. Її книжка занурюватиме допитливого читача у невичерпну історію людства про його стурбованість власним тілом і певними його частинами у світлі публічного простору — від підв’язаного пеніса до накладних сідниць. Вона торкається примхливих меж нашого видимого тіла за різних епох, традицій, релігійних уподобань на розмаїтих прикладах оголеного і прихованого, стриманого і спокусливого, привабливого та скандального образу в очах сторонніх. Адже з історії невідомо, коли, де та за якої доби нашим предкам спало на думку покривати своє тіло. Вони приоздоблювали себе, щоб виглядати красивішими та могутнішими, аби маскувати недоліки, захищатися від холоду, спеки й поранень чи ж срамоту власну приховувати?

Сегодня, Ігор Бондар-Терещенко, 13.11.2019