Усі його жінки. П’ять книг про кохання і ненависть

Майже у всіх книжках цього огляду їх героїні – жінки різних часів і народів – починають і виграють битву з цим світом.

У такий спосіб вони хоч і не заміняють чоловіків, але підтверджують думку про те, що без кохання, відданості, а часом і ненависті, життя було б неповним.


Хуліо Кортасар. Усі вогні – вогонь. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

Автор цієї збірки завжди вважався культовим письменником ХХ століття поряд з рештою представників латиноамериканського «магічного реалізму» - колумбійцем Габріелем Гарсією Маркесом, мексиканцем Карлосом Фуентесом, парагвайцем Аугусто Роа Бастосом, перуанцем Маріо Варгасом Льйосою. Що ж до цієї його збірки, то варто згадати, що в Україні виходило лише три книжки Хуліо Кортасара, але «вогняна» справедливо вважається одним з взірцевих видань його малої прози. В якій, додамо, буденна реальність змішується з романтичною давниною, як-от в оповіданні, що дало назву книжці, в якому історія кохання розгортається на тлі бою гладіаторів.

Загалом до цього видання, присвяченого пам’яті першого перекладача Хуліо Кортасара українською - Юрка Покальчука (1941–2008), ввійшли п’ять перекладених ним і вперше випущених 1983 року видавництвом Дніпро оповідань у новій редакції Сергія Борщевського. Також спеціально для цієї книги Сергій Борщевський переклав три оповідання зі збірника Усі вогні – вогонь, які відсутні у виданні 1983 року.

НВ Style, Ігор Бондар-Терешенко, 26.08.2018