5 книг, які змінять ваше життя

Літературний оглядач та письменник Ігор Бондар-Терещенко назвав 5 книг, які кардинально змінять ваше життя. Ці твори дадуть відповіді на багато важливих питань. Читайте та надихайтеся!

Іноді, щоб змінити своє життя, треба пожертвувати чимось важливим, яке зазвичай виявляється непотрібним. Так само герої книжок цього огляду – не думають про минуле, цінують теперішнє і мріють про майбутнє – розуміючи наприкінці, що для будь-яких перемін слід насамперед змінити самого себе.

"Там, за зимою", Ісабель Альєнде

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018)

Там, за зимою - фото 270575

Історія чилійської жінки – це справжній калейдоскоп доль і життів, якими багата латиноамериканська культура. Героїня роману не так давно мешкає в нью-йоркському Брукліні зі своїм песиком, викладає в університеті за шестимісячним контрактом і шукає заміну покинутому коханцю. "У свої шістдесят два роки Лусія все ще неминуче плекала дівочі фантазії", – пояснює авторка, а сама героїня мріє завести роман з колегою, який здає їй помешкання, має старого батька і живе з чотирма котами.

І лише аварія на засніженій вулиці, яка привела в їхню оселю молоду латиноамериканку, переплела їх долі, не давши збожеволіти на самоті. Наче дивний камертон, вона змушує героїв розповісти свої історії, розказавши свою, з братом-бандитом і втечею на заробітки. Чи кращим було життя її рятівників? Одна чіпляла в юності плакат Че Гевари на стіну, "тому що це був братів подарунок, тому що партизан виглядав сексуально", другий, старий викладач-іпохондрик, мріє"скінчити свої дні, граючи на роялі в товаристві чудових афроамериканців".

Утім, читачеві не вдасться забутися серед карнавалу екзотичних історій та пригод, які чекають на трійцю, що несподівано об’єдналася зимової ночі у сонному Брукліні.


МАКСИМУМ, Ігор Бондар-Терещенко, 17.08.2018