Книжковий Арсенал 2018: найкращі книжки, які треба купити

Найкращі книжки на Книжковому Арсеналі - фото 1
Найкращі книжки на Книжковому Арсенал

"Книжковий Арсенал" запропонує цього року любителям почитати чимало цікавих новинок. Тож, щоби зорієнтуватися в морі літератури – художньої, мистецької, ділової – варто наперед дізнатися про те, що чекатиме нас на цьогорічному книжковому ярмарку.

Літературознавець та письменник Ігор Бондар-Терещенко назвав новинки, які представить нам "Книжковий Арсенал" (30 травня - 3 червня). Ловіть порцію якісної літератури!

"Ататюрк: Біографія мислителя", М. Шюкрю Ганіоглу

(Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2018)

'Ататюрк: Біографія мислителя' - фото 249946
"Ататюрк: Біографія мислителя"

Докладна розповідь про легендарного правителя, який казав, що революція не робиться в білих рукавичках, і за часів якого постала Турецька Республіка і з'явилася сучасна турецька нація, насправді присвячена походженню ідей, на яких ґрунтувалась його діяльність. "У цій новій утопічній державі, – уточнює автор, – саме націоналізм, санкціонований наукою, усе визначав немов нова релігія". Тож зокрема ми дізнаємося про книжки, з яких Мустафа Кемаль засвоїв популярні на Заході теорії кінця ХІХ – початку ХХ ст. (націоналізм, расову антропологію, авторитаризм.), а також історичним особам, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки, сперечався.

"Мустафа Кемаль також запровадив низку культурних змін, призначених, аби зробити вигляд Туреччини більш західним. – зауважує автор. – Його рішення прийняти пристосовану версію латинського алфавіту замість уживаного століттями арабо-перського письма демонстрували бажання видалити ще один символ минулого, що ніс релігійне навантаження".


МАКСИМУМ, Ігор Бондар-Терещенко, 25.05.2018