Книги: «Нікольскі»

Анотація

Весна 1989 року. 

Ноа, Джойс та оповідач, які незабаром святкуватимуть свої двадцятиліття, залишають рідні місця, щоб розпочати тривалу і захопливу подорож до мегаполіса. В Монреалі вони намагаються налагодити свої життя, незважаючи на помилки молодості, протиріччя кохання та їхніх генеалогічних дерев. Вони думають, що самотні; однак їх траєкторії несподівано перетинаються, створюючи дивну симетрію в їхньому житті. 
Ніколя Дікнер полюбляє експерименти: змішувати оповідь та яскраві образи з ретельністю, що іноді межує з одержимістю звихнутого на екзотичних назвах зоолога. У «Нікольскі» він із лукавим задоволенням поєднує в одній історії археологів, які досліджують відходи, флібустьєрів усіх мастей, морських зміїв, тунців, жертв землетрусу, букініста, неграмотного водолаза, незліченну кількість поштових відділень та загадкову книгу без обкладинки. 
Бурхлива оповідь, в якій п'ють багато чаю і дешевого рому.

 

Калейдоскоп із сильних образів і влучних фраз. Роман, який сам себе пожирає. Сказати, що Ніколя Дікнер обдарований 

 буде звичайним евфемізмом, однак саме це і впадає в очі. Нестримна фантазія. […] Хірургічно точні фрази, що з першої і до останньої наповнені тонкою й мерехтливою іронією. […] А далі –острови, книги, зустрічі: можна подумати, що ви читаєте альтерглобаліста Жака Пулена, змішаного з Амелі Пулен, із полегшеним Борхесом та Луї Амленом. А назва йому – Ніколя Дікнер.

Le Devoir
 
Роман елеґантний, неповторний і зворушливий.
 Девід Мітчелл
 
Ніколя Дікнер у найкращий спосіб поєднує гру й задоволення від оповіді. Із вправністю автора детективів, у ритмі сценариста і з натхненням романіста пригодницьких книжок він розбурхує читацьку уяву аж до повного тріумфу.
Le Mond

 

 

Про автора

Ніколя ДІКНЕР [Nicolas Dickner]

Ніколя Дікнер народився в Рів'єр-дю-Лу, подорожував по Латинській Америці і Європі, перш ніж кинути якір у Квебеку, а потім і в Монреалі, де він тепер живе зі своєю сім'єю. В 1997 році отримав ступінь магістра за спеціальністю «Літературна творчість» в Університеті Лаваля (місто Квебек), а в 2017... Детальніше


ЗМІ про книжку
Новини про книжку