Щоденник зради і голлівудська казка: 5 класних романів, які прокачають ваш настрій

Герої цих книжок розважають про минуле, живучи у ньому і намагаючись виборсатись, немов з лабіринту. Утім, без минулого немає майбутнього, і згадка про його кращі моменти іноді можуть розважити і розслабити у нинішні нелегкі часи.

Еміліос Солому. Щоденник однієї зради. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2022

Ця екзотична історія з філософським підтекстом і романтичною складовою – про грецького археолога Дукареліса, який вдруге за життя потрапляє на Куфонисі, всіма забутий острівець посеред Егейського моря, на якому його доля поєдналася з долею трьох жінок.

Замолоду він був ще нікому не відомим науковцем, піратом від археології, який займався розкопами, гасаючи з одного скелястого острівця до іншого. Мріючи при цьому про славу Шлімана, який на початку ХХ століття віднайшов легендарну Трою. Але згодом, у компанії студентів, вже будучи одруженим, головний герой ніби знову поринає у молоді роки, сходячись з юною Антигоною.

Він, що поклав життя на пошук відповідей доісторичних таємниць і прагнув надати зримої форми життю доісторичної людини, виявився не здатний дати раду самому собі, гублячись, наче у стародавньому міфі, у проваллі лабіринту власного розуму. Багато років по тому, знову опинившись на злощасному острові, старий археолог заново відбудовує події минулого, намагаючись зрозуміти, де почалася і де продовжилася його зрада. Коли і родина, і кар’єра, і всі прагнення з мріями полетіли шкереберть.

 

Еміліос Солому. Щоденник однієї зради / Фото Видавництво Анетти Антоненко

"Він розмірковував, чи хтось узагалі здатен розрізнити, коли в жінці зникає янгол і виникає демон? Вона розпорошувала його увагу тоді, коли остраки, прохооси та зооморфні глечики з’являлися з надр землі. Шукала його очі. Над їхніми головами паленіло сонце. Вітер підхоплював пісок з розкопу та сік ним обличчя. Їх оглушували цикади, а розпеченні скелі жаром обдавали тіла. З кожною хвилиною Дукареліс відчував, що провалюється в розпечене марення".

life.24tv.ua, 01.11.2022