Що почитати: 21 книга, яку ми чекаємо в 2019-му
The Villadge, Анастасія Герасімова, 28.02.2019Українські видавці погодили власні контент-плани, а отже, ми можемо розповісти вам, чим вони дивуватимуть читачів упродовж 2019 року. У деяких видань ще немає погоджених дизайнів обкладинок українською, тому ми використали їхні англомовні версії. Список не є вичерпним, але його можна зберегти, щоб нічого не пропустити.
«Видавництво Анетти Антоненко»
Хорхе Луїс Борхес «Сім вечорів»
ДАТА ВИХОДУ: травень
У перекладі Сергія Борщевського вийде збірка лекцій геніального аргентинського письменника. Про літературу Данте та східні казки, уяву та мислення, сон і реальність, сліпоту Борхес розповідав протягом кількох днів літа 1977 року. Лекції було записано й розшифровано – їх відредагував сам автор – та укладено в збірку, яку пізніше Борхес назвав своїм заповітом.
Ґустав Торґні Ліндґрен «Пьольса»
ДАТА ВИХОДУ: квітень
Шведська література – це справа смаку, як і сама, власне, пьольса – традиційна страва з м’яса та овочів. Скандинави мають часом незбагненне вміння робити з мінімалізму геніальні речі. І творчість Ліндґрена є ще одним підтвердженням цієї загальноприйнятої тези. Роман «Пьольса» – іронічний, мудрий, по-своєму красивий текст про межу між правдою та вигадкою, пошук сенсу життя, ризик і шлях, який відкриває нові можливості та несподівані небезпеки.
Крістіан Ґе-Полікен «Вага снігу»
ДАТА ВИХОДУ: квітень
Психологічний роман канадського франкомовного письменника, який активно збирає врожай літературних премій, останню з них книжка отримала у лютому в Парижі на Prix Libr’à Nous. Читачі хвалять твір за глибину, оригінальність і витонченість. Молодий чоловік, який потрапив в автомобільну аварію, ховається від життя на краю села під доглядом чи то друга, чи то наглядача. Кожен з тих, хто опиняється в будинку, має власні історії та сподівання на те, що сніг колись розтане і вивільнить зміни на краще.