Книги: «Партійний «націоналіст». Парадокси Петра Шелеста»

Анотація

Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр». 

 

У політичній історії України ХХ століття Петру Шелесту належить особливе місце. Пройшовши нелегкий життєвий шлях, він у 1963 році став першим секретарем ЦК Компартії України. Підтримував М. Хрущова і його політичну лінію, однак опинився серед тих, хто привів до влади Л. Брежнєва.

Виступав проти «празької весни» 1968 року і в той же час блокував тотальне придушення інакомислення в Україні. Визнавав сталінський авторитет і водночас вимагав, щоб московське керівництво дотримувалось офіційно декларованих принципів у відносинах центру і тодішніх союзних республік. Був проти демонтажу СРСР і разом з тим сприяв зміцненню українських національних традицій, шанобливого ставлення до минулого України.

У чому ж секрет такої двоїстості Петра Шелеста? Хто і як створив йому імідж «надмірного» українського патріота і навіть «націоналіста»? Як склалася його доля після того, як його відправили на «підвищення» до Москви, а потім піддали політико-ідеологічному остракізмові?

На ці та інші питання прагне знайти відповіді автор цієї книжки, написаної з використанням унікальних і недоступних раніше архівних джерел.

Про автора

Юрій ШАПОВАЛ

(нар. 1953) – доктор історичних наук (1994), професор (2000), заслужений діяч науки і техніки України (2003), головний науковий співробітник, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.Автор понад 800 публікацій, серед яких книжки «У ті трагі... Детальніше


ЗМІ про книжку