Книги: «Диво в чорному будинку. Комедія на дві дії»

Новинка
Готується до друку
Повний розмір обкладинки
Анотація

Старий дім, що руйнується на очах. Дивна родина: деспотичний батько, мати єврейка, яка, під страхом смерті за себе і сина, зреклася під час Другої світової війни своїх батьків; старший син дисидент, молодший сексот органів безпеки, донька психічно хвора. Намагання вирішити питання з успадкуванням заклятого будинку, що був свідком багатьох неприємних подій, болюче і гротескне водночас, як і сімейний сніданок, запропонований головою родини з цією метою. Головним антигероєм п’єси можна вважати саме цей розкішний, попри його жахливий стан, функціоналістичний особняк, що сколихнув долю не одного покоління родини Помпе.

У першій дії знайомимося зі стосунками, проблемами і психологічними травмами цієї родини, а вже в другій дії історія сім’ї складається в загальну картину, до останнього, так би мовити, пазла. Чи йдеться лише про міщанську мораль і спробу налагодити порушені сімейні стосунки? Ні, не тільки. Мова про те, що виправити подібні відносини неможливо лише певними технічними заходами.

Про автора

Мілан УГДЕ [Milan Uhde]

чеський прозаїк і поет, автор театральних і радіоп’єс, есеїст, сценарист, політик. Народився 28 липня 1936 року в місті Брно. Закінчив Університет імені Масарика в Брно за спеціальністю чеська і російська мови. У 1960-ті роки працював у редакції літературного журналу «Гість до дому» і викладав у Акад... Детальніше