Що почитати цього літа: 5 новинок червня. Блог письменника

Від дослідження щастя до курсу з виживання від американського спецагента – цього літа книголюбам не доведеться нудьгувати.


Тимо Айраксинен. Щастя. – Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2017

Людина завжди прагнула до щастя, натомість у цій книжці фінського філософа нас переконують, що це заняття – не найголовніше. По-перше, якщо всі шукатимуть за цією ефемерною матерією, не знаючи, з чого саме вона складається, то хто тоді смажитиме картоплю і варитиме борщ? Саме такі провокаційні питання ставлять у цьому незвичайному дослідженні. По-друге, що саме вважати за щастя у нинішньому суспільстві, де прості радощі давно вже не грають ролі, натомість алкоголь, наркотик і сексуальні втіхи на зразок мазохізму, як вважає філософ, для багатьох вже стали нормою «задоволень» у житті?

Таким чином, зіткнення моральних чеснот і соціальної поведінки індивіда дає несподівані результати, перед якими розгублено розводять руками соціологи, а вже автор книжки докладно розповідає, як і чому це сталося, і який існує вихід. І якщо вже «насолодою» замінювати «щастя», то чому солодуни у цьому житті не завжди бувають щасливі, а доброчесні люди так само нерідко стають нещасними?

Новое Время, Ігор Бондар-Терещенко, 19.06.2017