В УКРАЇНСЬКОМУ ПЕРЕКЛАДІ ВИЙДЕ КНИЖКА "ЗРОШЕННЯ ПУСТЕЛІ" ПЕТЕРА МАРІУСА ГУЕМЕРА. УРИВОК

В УКРАЇНСЬКОМУ ПЕРЕКЛАДІ ВИЙДЕ КНИЖКА "ЗРОШЕННЯ ПУСТЕЛІ" ПЕТЕРА МАРІУСА ГУЕМЕРА. УРИВОК
В Австрії книжка вийшла 8 жовтня 2017 року.

5 травня 2020 року у "Видавництві Анетти Антоненко" вийде книжка відомого австрійського письменника "Зрошення пустелі" Петера Маріуса Гуемера. Про це йдеться на сторінці видавництва у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українською вийде роман "Неприкрита природа" Еррі де Луки

На безіменне місто сучасної європейської країни без оголошення війни падають перші ворожі бомби, і Європа нагло прокидається від свого безпечного сну. Люди стають "самі собі чужі", а культура й наука поступово мілітаризуються і пристосовуються до потреб новоствореної армії. Цей час неочевидних змін геть неслушний для амбітного археолога Тіля та його студентки Персефони, які шукають посеред пустелі могилу прадавнього короля. Поки вони розкопують місце його поховання, їхні сучасники, глухі до голосів померлих, риють окопи і нові могили. Втім, війна точиться і в стосунках самих шукачів старовини. Адже вони прагнуть радше не історичної правди, а слави – тієї влади над світом слова, завдяки якому переможці переписують свідчення переможених і вкарбовують себе в палімпсест історії.

***

Уривок

"Тільки на ранок світ прокидається. Ніч — царство сну, і все спить, щоби поменше відчувати. Екрани у вітринах і вітальнях, до яких іще постачають струм, посилають аналогічну анестезію, снодійний білий шум, веселку тест-таблиці або цифрову чорноту. Цього ранку люди юрмляться на вулицях у пошуках відповідей і допомоги, а також надії; газет немає, замість оголошень — офіційна мовчанка.
Триває війна, і ніхто не знає, чому.

Протягом усього дня зовсім не виють сирени, не гарчать бомбардувальні ескадрильї, по всьому місту не чути жодного пострілу. Тож телевізори знову вмикаються. Двірники починають замітати сміття. Поштар — розносити листи. Бездоганно вбрані кореспонденти повідомляють про підступний напад... Увесь світ віднині розколовся, мов тріснуте люстерко, що його скалки по-різному віддзеркалюють те саме світло. Ніхто не сміє все-таки спитати, чому. А втім, відповідь не забариться надвечір, і приймуть її по-різному: хто кивне, хто заволає, хто розлютиться. Спецвипуск у газеті, в усіх газетах. Зародок. Перші переселенці залишають місто вже надвечір. Самі собі чужі. За кордоном цієї країни, десь-інде, на відстані сотень миль, двійник вбудовує в свої новини підслухані слова, надаючи їм протилежного сенсу. Людство снить.

Прокидаються демони страху. Справжній тільки сон Персефони. Вона пробудилася на другому тижні війни, коли смерть уже сиділа при столі, неначе давній знайомий, а молодь більше не виходила на вуличні протести: майже всіх вивезли, а ті, хто лишився, не мали сил на спротив. Якби Персефона визирнула за вікно, то й не збагнула б, що в країні війна. Наближалася весна, і дівчина лежала в білій теплій постелі. Надворі починало сніжити", -йдеться у дописі у Facebook.

Читати уривок за посиланням. 

ТСН, 27.04.2020