Джерело: Читомо
Анетта Антоненко,
директорка «Видавництва Анетти Антоненко»
Стосовно особистих вподобань, то це безперечно Ісабель Альєнде «Японський коханець», неймовірна історія любові й страждань крізь все життя. Радує, що ця тема зачіпає не тільки мене, а й інших видавців. Читала небагато, бо багато працювала в 2017, але зачепило.
Марта Холл Келлі «Бузкові дівчата», видавництва «Нора-Друк». Неймовірна історія трьох жінок, доля яких перетнулась на різних континентах і подіях. Тренд великих романів стало займає перші позиції в рейтингах книжкового світу.
Основне відкриття року для мене – початок і стале формування активного книжкового ринку. Працювати стає все більш цікаво. Зростає Запорізька книжкова толока, без коментарів прекрасний Книжковий Арсенал та Форум. Хочу окремо зазначити, що зміна керівництва Мистецького Арсеналу (директор Олеся Островська) не змінила курсу Книжкового Арсеналу. І це надихає.
Вперше відкрила для себе арабський книжковий світ на Бейрутській книжковій виставці завдяки невтомному промоутеру Марині Гримич та Послу Україні в Лівані Ігорю Осташу. Зацікавило і спонукало до думок. Будем працювати.
За стилем своєї роботи я все більше заглиблююсь в інтернет (дається в знаки базова освіта прикладного математика) й тому ретельно відслідковую всі інтернет-сервіси. Продовжує надихати поява професійних інтернет-магазинів у видавництвах. У 2017 році нарешті з’явився потужний сайт на новій платформі у видавництва «Фоліо», і треба відзначити, що там є дуже цікаві креативні знахідки.
Порадували зміни в «Укрпошті». Я була дуже скептично налаштована на те, що такий державний монстр може змінити моє особисте ставлення до сервісу, та у них вийшло! Друзі-видавці переконували спробувати. Навіть процес підписання угод в мене не був ані болючим ані довготривалим. Видавництво тільки розпочинає переводити деякі послуги на цей сервіс й тому про результати – це вже у 2018-му.
З негативного. Сильно засмутили управлінські рішення «Книгарні Є», коли весь тягар логістичних послуг вони переклали на видавців. Так не працюють в світі й це явний крок назад.
А ТУТ ПРО НАШОГО Шмітта
Олександр Афонін,
президент Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
Серед книжок, прочитаних упродовж 2017 року, я відзначив би такі три. Це твір американської письменниці Айн Ренд «Джерело», з яким читачі світу були знайомі ще з 40-х років минулого століття, а до нас цей роман дістався лише зараз, та гостросюжетний роман українського письменника Яна Валєтова «Лучший возрастдля смерти». Ці два абсолютно різні за сюжетами твори мають шалений філософський підтекст, змушують задуматися про роль особистості в цьому світі, її вплив на процеси, які відбуваються у суспільстві, та вміння залишатися вірним своїм ідеалам, незламним під тиском обставин.
Ну і третя книжка — Еріка-Емманюеля Шмітта «Концерт пам’яті янгола». Кожне з оповідань, які увійшли до збірки, вимальовує психологічний портрет людини у складних життєвих ситуаціях.
Із задоволенням рекомендую твори цих авторів до прочитання.