Кінець року – це та гаряча пора, коли все підраховується, додається, збирається докупи, аналізується, систематизується… словом, це традиційний час для підведення підсумків. Саме про них ми і говорили з провідними українськими видавництвами , якщо точніше, то просили відповісти на дещо загальні, але водночас важливі та цікаві запитання:
- Яким видався 2017-й для видавництва?
- Які основні цьогорічні тенденції варто відзначити на книжковому ринку України?
- Яка книга стала бестселером у видавництві?
- До чого готуватися читачам в наступному році?
І, забігаючи наперед, маємо сказати, що не все у нас так погано: маємо і чим пишатися, і на що сподіватися, і чого очікувати, і вже точно маємо що читати!
ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО
1. Рік був цікавим, хоч і не спокійним. Я вже звикла, що з кожним роком роботи стає більше, й тому рятує лише системне планування. Медіа, як завжди, були уважні до моїх книжок. І не тільки до книжок. Цього року в мене вийшла неймовірна кількість інтерв’ю, коментарів тощо.
Із неймовірним натхненням і драйвом видавництво готувалося до виставок: «Книжковий Арсенал» у травні й «Форум видавців» у Львові у вересні. Результати обидвох порадували і надихнули на нові креативні ідеї. Що з цього «проросте» можна буде оцінити вже в квітні 2018-го.
Моя команда мене ніколи не підводила, й цього року вона яскраво це продемонструвала: навантаження зросли майже вдвічі, а все як і завжди працювало, мов годинник. До команди долучився новий редактор Євген Плясецький, з яким я почуваю себе спокійно і впевнено. Це – мої «тили» і саме вони уможливлюють мою свободу і розвиток видавництва в майбутньому.
«Знахідкою» цього року вважаю нового дизайнера Вадима Карасьова. Він приніс новий свіжий погляд і осучаснив мої книжки.
2. Значне зростання цікавості читачів до нон-фікшн літератури. Потужні гравці на ринку, такі як «Наш формат», створили моду на такий сегмент літератури. І це прекрасно! Читачі почали читати, стежити і купувати.
Інтернет-торгівля. За 11 місяців 2017 р. грошовий і кількісний обіг на сайті «Видавництва Анетти Антоненко» збільшився майже втричі порівняно з 2016-им. Результат дуже обнадійливий, тож і надалі цей напрямок треба розвивати.
3. Бестселером став новий роман Любка Дереша «Спустошення», який побачив світ у вересні. Він «схуд» (перший варіант рукопису налічував понад 2000 сторінок) до 476 сторінок, а читачі дочекалися свята.
4. Ми отримали право на видання найсвіжішого роману Ісабель Альєнде «Там, за зимою». Світовий реліз роману відбувся в червні 2017 р., а ми ще в квітні читали його і купували права.
Перекладач Іван Рябчій із новим франкомовним проектом ─ Nancy Huston, L'Empreinte de l'ange.
Мою одну з улюблених серій «Колекція. Культура. Класика» поповнить наступна книжка Кларісе Ліспектор «Любовні марення».
Тимофій Гаврилів здав у роботу новий роман. Жанр дуже складний. Роман у новелах «Червнева злива» портретує людей, які розповідають історії: про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, вʼязницю, Майдан, кохання, війну. Роман вийде навесні.
Погрози Марисі Нікітюк, здається, справдяться, і я нарешті отримаю в січні рукопис. «Боні і Женя грабують шлюх» ─ таку назву має перший роман письменниці і режисера Марисі Нікітюк. «Це історія про покоління 30-літніх і розгублених людей» (від автора).
Наша «спільна» любов із видавництвом «Ніка-Центр» набирає нових обертів. Наративний Non-fiction.
Активно наповнюється серія «Колекція. Два кольори»: Д’єго Калб, Ана Морено «СОН. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі» Арі Турунен «Алкоголь. Соціальна історія», Паоло Россі «Їсти. Соціальна історія їжі».
Джерело: Читай.УА