Джерело: Читомо, Катерина Котвіцька
Свіжа проза українських письменників хоч і різножанрова, проте найочікуванішого роману, яким минулого року став «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, немає. Більшість авторів осінніх новинок прози невідомі пересічному українцеві, але приємно: дещо залишається незмінним і традиційним, як свіжа книжка від Андрія Кокотюхи. В очікуванні найбільшої книжкової події осені Читомо знайомить з новими романами, на які варто звернути увагу під час Форуму видавців.
Останнє бажання. Євгенія Кононенко
Останнє бажання. / Євгенія Кононенко. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015
Майстриня психологічних романів Євгенія Кононенко працювала над твором півроку. Це фактично стало своєрідним продовженням одного з оповідань авторки, у якому йшлося про долю колишнього ката НКВС, що страчував людей за сфабрикованими звинуваченнями. Згодом він став письменником, щоб словами виписати весь свій біль та муки совісті.
Письменниця поєднує болісну, часом жорстоку історію співробітника НКВС з розповіддю про кохання. «Текст писався важко, бо намагалася побути в шкурі всіх героїв. А значить, довелося чесно пригадати і наново пережити періоди власного великого страху, який відчув чи не кожен, хто жив у цій країні…», − зізнається авторка.
Тепло його долонь. Юрій Ярема
Тепло його долонь. / Юрій Ярема. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015
Побут та психологічний світ людини переплелися у прозовому творі молодого письменника Юрія Яреми. У своїй творчості автор орієнтується на зображення жорстоких реалій сучасного пострадянського мислення і бажає розкопати ще невідому «копальню» – квір-літературу.
Ліричний роман «Тепло його долонь» поєднує складні тематичні обрії: особистий вибір, який не сприймає суспільство, головного героя та «заборонене кохання» в сучасному світі. «Автобіографічним твір назвати важко. Це вигаданий сюжет, вигадані персонажі, але водночас вони дуже близькі до реальності. Можливо, я тільки взяв від себе власні погляди на деякі речі. Роман-притча виявився таким собі роздумом – про сучасність, внутрішній світ людини і, звісна річ, про неоднозначні теми», – розповідає 21-річний письменник.
У час розпачу та зневіри головний герой сподівається знайти своє життєве призначення та промінь кохання у невідомому йому місті – столиці. Пірнувши в омріяний хаос можливостей змінити щось на краще, юнак гартує себе та призвичаюється до реалій нового світу. Пошуки щастя, хоробрість, надія, кохання та тепло трапляються там, де їх навіть складно помітити.