Книги: «КРАХ «АТЛАСА»»

Анотація

Драма-парабола «Крах “Атласа”» — крах ілюзії про те, що можна безкарно втрутитися в певний порядок, святкувати тріумф, не сплативши ціну за перемогу. Чотири китобої, чиї імена відсилають до популярної культури — Роко Чорне Око, Кривава Середа, Лука Ліхтар, Нікі Тайфун, — працюють на китобійному судні неподалік Бермудських островів. Гарпун, що вбиває кита, запускає серію непередбачуваних подій, які зрештою призводять до катастрофи. Під час шторму корабель пошкоджено, і моряки поступово втрачають те, що їх поєднувало.

За словами авторки, центральним мотивом драми є близькість до межі та Ніщо, і текст насправді працює не з історією, адже життя вже позаду. Всі персонажі, які опинились на розтрощеному кораблі, фрагментарно розповідають про те, ким вони були, що з ними сталося, що визначило їхнє життя, і цю драматичну ситуацію можна декодувати і прикласти до всієї цивілізації, яка теж перебуває у переломному моменті. (Umetnost v času materializma: Žanina Mirčevska o predstavi Art Export).

У 2009 році Жаніна Мірчевська за «Крах “Атласа”» отримала нагороду імені Славка Ґрума — словенську премію за найкращий драматичний твір.

Про автора

Жаніна МІРЧЕВСЬКА [Žanina Mirčevska]

сучасна словенська письменниця, авторка драматичних творів та есеїв про драматургію. Закінчила Академію драматичного мистецтва в Скопʼє. Викладає драматургію в Академії театру, радіо, кінематографа й телебачення в Любляні. ... Детальніше