Книги: «Літні дощі»

Анотація

Роман «Літні дощі» єгипетського письменника Ахмада аль-Кармалаві, відзначений престижною Книжковою Премією імені шейха Заїда у 2018 році – майстерний зразок сучасної арабської художньої прози.

Композиція роману складається з декількох сюжетних ліній, що, поєднуючись, розповідають про апокрифічну спадщину суфійського шейха Ібада аль-Мосулі. Прибувши до Єгипту з Іраку, він згуртував навколо себе прихильників уду – традиційного близькосхідного музичного інструменту і заснував суфійський орден, де музика є способом містичного пізнання світу. Ніхто достеменно не знає, чи існував шейх аль-Мосулі насправді, чи він – історична містифікація. Оповідь повертає читача у сьогодення, до спекотних галасливих вуличок Каїру, серед яких, немов оаза спокою і благочестя, розташувалося Агентство аль-Мосулі.

Усіх героїв твору об’єднує пристрасть до музики. Проте кожен любить її по-своєму. Тут і виникає головний конфлікт роману, спостерігаючи за розвитком якого, читач опиняється у центрі захоплюючого протистояння.

Колоритне історичне тло, гостра соціальна проблематика, детективний елемент, психологізм образів, багатоплановий сюжет, усе це – роман «Літні дощі».

Про автора

Ахмад аль-КАРМАЛАВІ [أﺣﻤﺪ اﻟﻘﺮﻣﻼوي]

(Єгипет) Народився в Каїрі в 1978 році. У ранньому дитинстві він переїхав із сім’єю до Кувейту, де отримав початкову та середню освіту, закінчив Міжнародну американську школу в 1996 році. Повернувся до Єгипту, щоб вивчати архітектуру в Американському університеті в Каїрі, пізніше продовжив навчання в... Детальніше


ЗМІ про книжку