Книги: «Пристрасть, згідно з Г.Х.»

Готується до друку
Повний розмір обкладинки
Анотація

Імовірним читачам:

Ця книга така сама, як і будь-яка інша. Та я б зраділа, якби її читали лише ті, чиї погляди вже сформувалися повністю. Ті, хто усвідомлює, що підхід до, власне, будь-якого явища вимагає поступовості і прискіпловості, перетинаючись навіть з цілком протилежним тому, до чого прагне наблизитись. Ці читачі, і лише вони, поволі збагнуть, що ця книга ні в кого нічого не відбирає. Мені ж, наприклад, персонаж Г.Х. почав з часом приносити непросте задоволення; втім, таки задоволення.

К.Л.

 

Кларісе Ліспектор - бразильська письменниця з українським корінням, знана в усьому світі завдяки винятковому стилю письма і загадковим сюжетам творів. Вона швидко заволодіває увагою читача цього містичного роману, в якому головна героїня вибудовує світ своїх думок.

Г.Х. - заможна жінка, що, залишившись удома самотужки, входить до кімнати покоївки з метою прибрати її, і знаходить там архаїчне створіння - таргана. Г.Х. переживає страх, огиду, а також любов, і занурюється у роздуми про життя, смерть, Бога і пошуки власної ідентичності. Хто вона така  - Г.Х.? Чому їй так страшно у цій чисто прибраній кімнаті? Як їй віднайти вихід із власної пустелі, не загубивши себе? “Боже, я з великим здивуванням починала розуміти, що моя пекельна оргія - це власне людське мучинецьке життя”, - свідчить героїня твору, наближаючись до шокуючої кульмінації свого перебування в кімнаті.

Приголомшення, спантеличення, цікавість і відраза - це лише декілька відчуттів, до яких спонукає нас авторка роману. Щоб пройти крізь них, читач має бути так само сповненим мужності, як і головна героїня, адже усвідомлення власного пекла - це лише початок.

Про автора

Кларісе ЛІСПÉКТОР [Clarice Lispector]

(10.12.1920, Чечельник, Україна — † 9.12.1977, Ріо-де-Жанейро, Бразилія) — бразильська письменниця українсько-єврейського походження. Справжнє ім'я авторки — Хая. Народилася в 1920 році в єврейській родині на Вінниччині. Через жорстокі єврейські погроми та війну сім'я майбутньої письменниці емігрувал... Детальніше