Книги: «Bella Figura»

Анотація

Ясміна Реза (Yasmina Rеza) — відома французька письменниця, драматург і кіносценаристка. Її твори перекладено понад тридцятьма п’ятьма мовами, її п’єси йдуть у провідних театрах світу. Лауреат найпрестижніших театральних премій світу: премії «Тоні», премій імені Мольєра та Лоуренса Олів’є, Великої театральної премії Французької академії та інших. В Україні Ясміна Реза відома завдяки п’єсам «Божество різанини» («Dieu de carnage», 2006) та «Арт» («Art», 1994). П’єсою «Bella Figura» (2015) вона продовжує притаманні їй пошуки хтонічних стихій у людині, мов вправний хірург, являє світу істинні й фальшиві почуття, стосунки, вчинки тощо. Думка автора не знає «звичайних» і «випадкових» подій: для неї важлива кожна дрібниця, а навіть найменша деталь є складником велетенського пазлу життя.

Хитра авторка отримує задоволення від зривання масок; із соціально-любовної гри, що позначена холоднокровною жорстокістю повсякдення, не вийде неушкодженим ніхто.   Етьєн Сорен, «Le Figaro»

Без надмірного занурення у психологію, без зайвих пояснень постають своєрідні дзеркала, до яких зазирають глядачі. Кожен упізнає в одному із них себе.   Анн Шепо, «Franceinfo: Culture»

Про автора

Ясміна РЕЗА [Yasmina Reza]

Ясміна Реза — французька письменниця, авторка романів, театральних п’єс та кіносценаріїв. Багато з її п’єс отримали великий міжнародний успіх і розголос («Арт», 1994; «Божество різанини», 2007 та ін.), а також чимало престижних нагород, серед яких премія «Tony Award» за найкращу п’єсу (1998, 2009) та... Детальніше