Книги: «Око»

Анотація

Збірка оповідань канадської поетеси і письменниці Меріенн Майкрос дарує відчуття магії життя, у якому незбагненне невимушено співіснує поруч зі зрозумілим і звичним, міф — виростає з прагматичної і буденної реальності і втілюється у кожному наступному поколінні.

Тринадцять історій написані простою прозорою мовою, притаманною більше для внутрішніх роздумів. Мабуть, саме тому вони дають відчуття тієї інтимності, яке неможливо створити штучно і яке дозволяє не просто схопити сюжет розповіді, але й пережити її і знайти у ній себе. Героїні Майкрос досить природно приймають у своє життя незбагненне і містичне, дають раду з вроками і пристрітом, вміють замовляти хвороби і говорити з померлими. Вони не брешуть собі, але водночас не впадають у розпач від власної правди, якою б гіркою та правда не була. Жінки Майкрос міцно стоять ногами на тому ґрунті, де їм доводиться творити своє життя. Сюжети оповідань розгортаються у різних країнах, за різних часів і за різних обставин.

У зовні химерному світі Меріенн Майкрос, панує натхнення пошуку і прийняття, прагнення порозумітися із собою і світом і відчуття містичного сплаву всього, що було, є і буде.

Те «око» — символ людських страхів, нашого ставлення одне до одного, а також прагнення людей захистити себе. «Око» символізує і ту величезну вагу, яку мають бачення, проникливість, влада думок і влада слів.

Меріенн Майкрос, інтерв’ю для «Гвельф Меркюрі Триб’юн», Онтаріо, Канада

Про автора

Меріенн МАЙКРОС [Marianne Micros]

Канадська поетеса і письменниця грецького походження, авторка збірки оповідань «Око» (Eye, вперше видана у видавництві Guernica, 2018), збірок віршів «Угору сходами по морозиво» (Upstairs Over the Ice Cream, видавництво Ergo) і «Сімнадцять дерев» (Seventeen Trees, видавництво Guernica), а також числе... Детальніше