Автор: «Джон ДАНМОР [John Dunmore]»

Джон ДАНМОР [John Dunmore]


Джон Данмор (нар. 1923) – новозеландський історик, письменник і книговидавець, один із найґрунтовніших знавців історії європейського мореплавства доби великих географічних відкриттів. Народився у Франції, а після завершення Другої світової війни здобув ступінь бакалавра у Лондонському університеті. У 1950 році емігрував до Нової Зеландії, де в 1962 році в Університеті королеви Вікторії (м. Веллінгтон) захистив дисертацію на тему ролі Франції в опануванні Тихого океану. Був багаторічним завідувачем кафедри модерних мов і деканом факультету гуманітарних наук Університету Мессі (м. Палмерстон-Норт).

Джон Данмор – автор низки вагомих історичних досліджень і біографій видатних мореплавців, зокрема Жана-Франсуа де Лаперуза та Луї де Бугенвіля. Крім того, він є перекладачем і редактором найповнішого видання щоденників і бортових журналів Лаперуза. Також його перу належать кілька романів і театральних п’єс. Має низку високих нагород, зокрема Орден Академічних пальм Франції (1986), Пам’ятну медаль Нової Зеландії (1990), Новозеландський орден чеснот (2001), Орден Почесного легіону (2007).

Попри поважний вік, Данмор видає нові книжки, з-поміж них «Навздогін за мрією. Розкриваючи загадки Тихого океану» (2016) і «Негідники та диваки Тихого океану» (2018).